GDYNIA AZYMUT

realizacja 2020r.

powierzchnia- 71 m2

lokalizacja – Gdańsk

zdjęcia – Hania Połczyńska Kroniki

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to mieszkanie mocno inspirowane modernizmem. Jeśli się jednak dobrze przyjrzeć styl mieszkania wymyka się sztywnym ramom definicji. Znajdziemy w nim wiele bardzo różnych wręcz sprzecznych motywów, które w efekcie razem świetnie współgrają. Książki i sztuka to zdecydowanie dwie rzeczy, które to miejsce wyróżniają.

Po wielu poszukiwaniach na rynku wtórnym inwestorzy zdecydowali się na zamieszkanie w nowo wybudowanym apartamentowcu i wtedy zgłosili się do naszego biura. Choć projekt powstał w zupełnie nowym budynku, zdradza na każdym kroku że mieszkańcy tak naprawdę …duszą są mieszkańcami starej kamienicy…

Świetnie układała nam się współpraca- nasi klienci wykazali się ogromną wiedzą z zakresu designu, historii sztuki jak i najnowszych trendów- jednym słowem klienci marzenie! W mieszkaniu postawiono na otwarty plan: kuchnia i salon zostały połączone i dalej płynnie łączą się z gabinetem i bliblioteczką, która zamiast zostać schowana została wyeksponowana za szklanymi drzwiami.

Szklana zabudowa, wykonana przez firmę Mały Kowal, to zdecydowanie industrialny element, nie tylko powiększa salon, a ale też doświetla korytarz. Meble i lampy mają bardzo proste, geometryczne formy zdecydowaliśmy się na stonowaną paletę barw: czerń, biel i szarości, które podkreślają industrialne otoczenie okolicy.

Kuchnia to zupełnie prosta zabudowa, pozostająca tłem dla nietypowej wyspy połączonej ze stołem. Wyspa to dynamiczna kompozycja brył z trzech różnych materiałów, wykonana przez fachowców z 3 różnych branż. Jej prosta forma zachwyca, ale wykonanie jej nie było ,prostą’ sprawą… Aby ciężkie ,plastry’ wyspy pozostały lekkie w formie ukryto w jej konstrukcji specjalny wspornik. Przy stole inwestorzy zdecydowali się na kultowy model z lat 30-stych i aktualnie bardzo modne Cesca Chair

Uwagę zwraca też piękna podłoga- dębowa jodełka firmy Kaczkan. Była jednym z pierwszych elementów, który bezdyskusyjnie miał się znaleźć w mieszkaniu- to od niej właściwie zaczęliśmy kreacje tego miejsca. Rodowód jodełki sięga XVII wieku, stosując więc taki materiał projekt mógł pójść w różnych kierunkach…to pokazuje jak wdzięczna i uniwersalna jest taka podłoga. W prezentowanym mieszkaniu świetnie odnalazła sie pośród minimalistycznych mebli a nawet industrialnych drzwi gabinetu.

Podłogi to zdecydowanie mocny punkt w mieszkaniu- do jodełki dodano piękne kafle o malutkim rozmiarze tworzące bardzo gęsty graficzny wzór, zajmują one posadkę w łazience i korytarzu. Lustrzana ściana w przedpokoju multiplikuje piękny wzór i zdecydowanie powiększa tą część mieszkania

Łazienka choć mała jest chyba najbardziej dopieszczonym miejscem – tutaj mocno powraca duch mieszczańskiej kamienicy…fazowane lustra, złote kinkiety i pięknie zaoblony detal szafki tworzą eklektyczną a jak piękną całość! Resztę ścian zamykają tu najprostsze, surowe kafelki o wymiarze10x10 cm.