Każdy projekt zaczynamy od rozmowy. Na pierwszym, niezobowiązującym spotkaniu ustalamy zakres współpracy i jej warunki, wyjaśniamy wątpliwości, wymieniamy się informacjami. Państwo przekazują nam materiały dotyczące wnętrza (jeśli to możliwe podkłady w formie rzutu) oraz swoje związane z nim potrzeby. Ustalamy kto będzie mieszkał w projektowanych wnętrzach, jaki tryb życia prowadzi oraz jakie są preferencje przyszłych użytkowników projektowanej przestrzeni.

My przedstawiamy swoje dotychczasowe prace oraz opisujemy proces realizacji. Podczas takiego spotkania prezentujemy przykładowe wizualizacje oraz rysunki techniczne, które powstają na etapie prac nad projektem.

Na podstawie przeprowadzonej rozmowy przygotowujemy ofertę z propozycją zakresu naszej współpracy, terminami oraz wyceną prac projektowych. Akceptacja oferty, podpisanie umowy oraz wpłata zaliczki rozpoczynają naszą współpracę.

Co Państwu oferujemy:

  • stworzenie niepowtarzalnego projektu – naszym celem jest urzeczywistnienie Państwa marzeń i zaspokojenie indywidualnych potrzeb, zaprojektowanie przyjaznego wnętrza, w którym będą się Państwo dobrze czuli i do którego chętnie będą Państwo wracać;
  • wybór materiałów i mebli w cenie dopasowanej do Państwa możliwości i oczekiwań – nie jest bowiem sztuką stworzyć ciekawy projekt używając najdroższych materiałów i mebli, sztuką jest uzyskać ten sam efekt rozsądnym nakładem środków;
  • znajomość lokalnego rynku wyposażenia wnętrz – nie tracą Państwo czasu na poszukiwania konkretnego elementu, dodatkowo korzystając z naszych usług korzystacie Państwo też z naszych rabatów;
  • porady, na jakie rozwiązania decydować się i w co warto inwestować, a co może okazać się rozwiązaniem niepraktycznym lub jedynie drogim kaprysem.
  • pomoc w pozyskaniu wykonawców i dostawców. Prace związane z projektem wnętrza mogą zostać wykonane przez zaufane firmy partnerskie, Stale współpracujemy ze sprawdzoną ekipą budowlaną, pracownią stolarską, tapicerem oraz wykonawcą elementów metalowych. Niezależnie od tego, czy klient zdecyduje się na skorzystanie z ich usług, prace zostaną formalnie wycenione. Na etapie realizacji zamówień dodatkowo przygotowujemy dla Państwa oferty cenowe poszczególnych elementów wyposażenia wnętrza (kafle, armatura łazienkowa, tapety, oświetlenie) od dostawców, z którymi współpracujemy.

Istotną zaletą współpracy z nami jest fakt (w wariancie ,,pod klucz”) , że to my kontaktujemy się z wykonawcami – po skończeniu fazy projektowej mogą Państwo przyjść do swojego mieszkania, które jest wykończone i w pełni wyposażone oszczędzając sobie po drodze nerwów związanych z wykonawcami.

Nasza oferta, dla Państwa wygody, została podzielona na trzy etapy.

I ETAP – KONCEPCJA na którą składa się:

a) Inwentaryzacja lokalu (jeśli jest taka możliwość).
b) Opracowanie 2-3 (zależnie od możliwości lokalu) aranżacji lokalu czyli rozplanowania pomieszczeń wraz z przykładowym rozmieszczeniem mebli- Państwo decydują się na jedną z nich, która potem jest realizowana;
c) Opracowanie wstępnego kosztorysu inwestycji

W ramach etapu KONCEPCJI zakładamy 1-2 spotkania z klientem.

Rozliczenie pierwszego etapu prac następuje bezpośrednio po podpisaniu umowy i stanowi jednocześnie zaliczkę na poczet dalszej współpracy.

II ETAP – PROJEKT WYKONAWCZY

Po wyborze optymalnego układu aranżacji przechodzimy do etapu wykonawczego i stworzenia dokumentacji stanowiącej podstawę pracy ekipy budowlanej. W sumie, taka dokumentacja zawiera ok. 9 następujących rysunków technicznych:

a) Rysunek ścian do wyburzenia
b) Rysunek układu ścian działowych projektowanych
c) Projekt podłączeń wod-kan projektowanych (hydraulika)
d) Projekt układu oświetlenia
e) Projekt układ gniazd wtykowych
f) Schemat audio (propozycja lokalizacji głośników), projektora
g) Układ podłóg
h) Schemat kolorystyki ścian

W ramach etapu PROJEKTU WYKONAWCZEGO zakładamy 2-3 spotkania z klientem.

III ETAP – WIZUALIZACJE + WYBORY MATERIAŁÓW

Po opracowaniu projektu budowlanego przechodzimy do określenia estetyki. Przygotowujemy wizualizacje oraz zestawienia materiałów, które zostaną użyte we wnętrzu. Po zaakceptowaniu wizualizacji powstają szczegółowe rysunki wykonawcze zabudów meblowych projektowanych oraz łazienek. Projekty są opracowane w oparciu o wybrane materiały. Rysunki stanową podstawę pracy stolarzy oraz fachowców wykonujących prace wykończeniowe. Taka dokumentacja, w zależności od ilości elementów projektowanych w mieszkaniu, zawiera ok. 10-30 rysunków technicznych, w szczególności, dokładny rozrys projektu łazienki (układ płytek), rozrys detali (np. zabudowy g-k.), rozrys okładzin ściennych, rozrys mebli kuchennych, rozrys mebli projektowanych, zestawienie ilościowe materiałów, zestawienie sprzętów AGD, zestawienie oświetlenia, zestawienie wyposażenia łazienek, wybór dekoracji (zasłony, dywany), dobór mebli ruchomych etc.

Dokumentacja obejmuje następujące pozycje:

a) Wybór kolorystyki wszystkich elementów wyposażenia, materiałów.
b) Przygotowanie wizualizacji wybranych pomieszczeń
c) Przygotowanie rysunku sufitów podwieszanych
d) Przygotowanie rysunków wykonawczych łazienek
f) Przygotowanie rysunków wykonawczych zabudów meblowych projektowanych.
g) Przygotowanie zestawień poszczególnych elementów wyposażenia
(zestawienie oświetlenia, zestawienie osprzętu elektrycznego, zestawienie sprzętów AGD, zestawienie wyposażenia łazienek (dobór armatury i ceramiki), zestawienie ilościowe materiałów wykończeniowych – płytki/tapety, zestawienie mebli ruchomych).
h) Pełnienie nadzorów autorskich – 3 nadzory autorskie czyli wizyty na budowie celem kontroli zgodności wykonania z projektem oraz rozwiązywania problemów wykończeniowych.

Etap WIZUALIZACJI I MATERIAŁÓW obejmuje 3-4 spotkania – w większość w sklepach z wykończeniem wnętrz; każde spotkanie dotyczy innego pomieszczenia.