powierzchnia: 95 m2
lokalizacja: Puck
zdjęcia – kroniki studio
Z okien prezentowanego apartamentu rozciąga się widok na całą zatokę pucką ciężko oderwać od niego oczy … chyba że na wyjątkową kolekcję sztuki, która też się w nim znajduje. Jest to apartament wakacyjny dla rodziny, mieszkającej na co dzień poza Polską. Nasi klienci cenią sobie sztukę i niecodzienne rozwiązania- a tych znajdziemy tutaj wiele.
Od wejścia uwagę przykuwa abstrakcyjny obraz Eugeniusza Minciela, który mieści wszystkie barwy jakie dalej spotykamy w tym wnętrzu. Warto zwrócić uwagę na drzwi wykonane do pełnej wysokości, rozsuwające się jak ekrany scenografii. Przywodzą na myśl mondrianowskie kompozycje, choć bogate szklane wypełnienie to wzory rodem z nurtu art deco Fuzja stylów i gatunków, kolorów i faktur, materiałów i struktur o to zdecydowanie motto tego miejsca!
Centralne punkt to stół z blatem z marmuru Rosso Lepanto – został wykonany na miarę aby wpasować się w kształt i proporcje pomieszczenia. Do niego właściciele znaleźli oryginalne krzesło vintage Eugena Schmidta, które doskonale wpasowały się w klimat wnętrza. W całym apartamencie widzimy spójnie zastosowane lampy o kulistym kształcie- to znowu przywodzi na myśl artdecowskie wzornictwo. W holu zawisły wzory polskiego producenta Totem Light a nad stołem żyrandol Bolia Orb.
Za suwanymi drzwiami znajdziemy dwie sypialnie bardzo odważnie pomalowane w ciemne nastrojowe barwy – skutecznie wprowadzające w wyciszenie od zgiełku i światła. W jednej z nich możemy podziwiać wycinankę Kasi Kmity- młodej polskiej artystki. Znajduje się ona w otoczeniu mocnych graficznych połączeń kolorów- czerwieni, ultramaryny i oranżu egzotycznego forniru bete.
Druga sypialnia jest nie mniej wyrazista- konsekwentnie pomalowana w kolorze skorupy homara. Jest ona oddzielona od łazienki szklaną ścianą sprawiając, że do wyjściowo ciemnego pomieszczenia toalety, bez okna, wpada dzienne światło. Aby dodatkowo rozjaśnić wnętrze łazienki na suficie zaplanowano świecąca membranę- Barrisol. Na ścianach widzimy ryflowane kafle nawiązujące do struktury kominka w salonie, z włoskiej fabryki 41zero42. Posadzka to wykonana w kamieniu kompozycja powtarzająca geometryczne wzory i prezentująca różnorodną kolorystykę naturalnego marmuru.
W części wypoczynkowej znajduje się błękitna sofa &tradition oraz stół z polskiej manufaktury Tamo design. Dalej widzimy ,plisowany’ biokominek – rzeźbiarska bryła została wykonana na zamówienie w Corianie. Podobny motyw pasków znajdziemy też w formie promienistej rozety zrealizowanej na zamówienie na suficie.
Kuchnia jest niewielka- jej dizajn to ukłon w kierunku wzornictwa mid century- ciekawe ażurowe przepierzenia kryją aneks, wyposażony we wszystko, aby przygotować posiłki. Fronty kuchni to znowu zabawa z geometrią – dekoracyjne aplikacje z forniru powtarzają wcześniej zastosowane w mieszkaniu obłości.