DOM W GDYNI ORŁOWIE

realizacja 2016 r.

powierzchnia – 194m2

lokalizacja – Gdynia

zdjęcia – Fotomohito

Prezentowany, dwupoziomowy apartament zlokalizowany jest w jednym z najwyższych punktów Gdyni. Z okiem rozpościera się rozległy widok na centrum miasta i dalej na Zatokę Gdańską. Projekt wnętrz opracowałyśmy dla małżeństwa z dwójką dorastających dzieci a głównym założeniem było, aby całość została zachowana w spokojnych, kojących barwach: szarości, bieli oraz naturalnym drewnie.

Mieszkanie zostało podzielone w klasyczny sposób na część dzienną (salon, jadalnia, kuchnia, gabinet, mała łazienka) na pierwszym piętrze i na intymną ( pokoje dzieci, sypialnia z garderobami, łazienka rodzinna)na drugim piętrze. Zasadniczym wyzwaniem było funkcjonalne podzielenie przestrzeni i przemodelowanie ciasnej strefy wejścia (szklana ściana między klatką schodową a salonem wpuściła światło dzienne do przedpokoju i sprawiła, ze mieszkanie wygląda na znacznie większe.). Praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie pralni oraz schowka gospodarczego w zabudowie pod schodami.

Kolorystyka od początku zostało określona jako neutralna i ponadczasowa (jasna, dębowa podłoga, białe listwy przypodłogowe, ściany i drzwi, szare zasłony i zabudowa kuchenna) pojawiają się jednak bardziej wyraziste akcenty zainspirowane barwami morza – piękna welurowa kanapa z oryginalnymi poduszkami czy wielobarwny dywan.

Strefa prywatna na piętrze, ze względu na liczne skosy, okazała się dużym wyzwaniem. W sypialni gospodarzy zostały one ,schowane’ tak aby powiększyć pomieszczenie (na jednym skosie zaprojektowano ścianę z Tv wykonaną z orzecha amerykańskiego). Za ścianą znajduje się wygodna garderoba- takie samo rozwiązanie zastosowano po stronie z łóżkiem dzięki czemu sypialnia zyskała 2 garderoby.

W pokoju jednej z córek skośny dach stał się inspiracją do stworzenia mebli. „Domki” ze skośnymi dachami wspaniale wpasowującymi się z geometrię poddasza. Kolorystykę zaczerpnięto z przepięknych książek Astrid Lindgren. Całości dopełniła tapeta szwedzkiej firmy Boråstapeter.