GARNIZON II

realizacja 2021r.

powierzchnia- 78 m2

lokalizacja – Gdańsk

zdjęcia – Hania Połczyńska Kroniki

Już od wejścia to do tego gdańskiego apartamentu uwagę przykuwa obraz Edwarda Durnika w  pięknych odcieniach brązu ukazujący charakterystyczna dla jego twórczości pejzaż miejski. Można przypuszczać, że była to główna inspiracja kolorystyczna projektu było jednak zupełnie odwrotnie- właściciel po skończeniu prac zapytał nieśmiało czy będzie on pasować- i obraz zawisł nad kanapą dopełniając całości.

W mieszkaniu znajduje się salon z kuchnią, łazienka, dwie sypialnie oraz garderoba. Nasz inwestor okazał się człowiekiem z otwarta głową i odwagą na nietypowe rozwiązania. Do takich na pewno należy przepierzenie między strefa dzienna a prywatna.

Układ mieszkania zaproponowany przez developera przewidywał długi ciemny korytarz chcąc tego uniknąć powstała ażurowa palisada. Bezpośrednio do niej przylega zabudowa kuchni która dzięki prostym meblom nie dominuje strefy dziennej (to rozwiązanie było możliwe dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu drewna).

Warte uwagi są tez krzesła klasycznej konstrukcji  to tzw,krzesła Kennediego’ Hansa Wegnera w wykończeniu orzechowym i czarne skórze, które wyjątkowo przypadły do gustu naszemu inwestorowi.

Naturalne materiały i stonowane barwy znajdują kontynuacje w łazience- jest ona duża wygodna mieści duży prysznic i mebel z dwiema umywalkami Globo. Armatura zarówno umywalek jak i prysznica jest zaprojektowana w jednej linii co tworzy bardzo harmonijna kompozycję elementów w kolorze cieplej szczotkowanej miedzi.

Nietypowe przestrzenne lustro kolejny elementy wykonany na miarę specjalnie do tego mieszkania- pokazuje jak wiele serca zostało włożone w projektowanie detali. Całość uzupełniają lampy Zangra.

Sypialnia to oczywiście komfortowe miejsce do odpoczynku, ale w rzeczywistości jest przestrzenią, oferująca znacznie więcej- jest pojemna szafa, toaletka oraz miejsce do czytania-nietypowe siedzisko w oknie. Z tej perspektywy można obserwować pejzaż miejski na żywo…

Sypialnia znacznie odbiega w kolorystyce od reszty mieszkania- tutaj dominuje ciemna zieleń. Doszliśmy do wniosku, że taka kolorystyka zbuduje intymny klimat, szmaragdowa jest tapeta wykonana na miarę tapicerka oraz lamperia kontynuująca poziomy podział. Delikatnego błysku dodają uchwyty maki Buster&Punch.