KANCELARIA MERITUM

realizacja 2016 r.

powierzchnia- 180m2

lokalizacja – Gdynia

zdjęcia – Fotomohito

Większość naszych realizacji wnętrz to projekty domów, mieszkań lub apartamentów prywatnych, ten projekt jest jest więc wyjątkowy. Kancelaria Radców prawnych Meritum znajduje się w jednym z najładniejszych gdyńskich budynków ostatnich lat- Silver House. Aranżacja nie nie była łatwa ponieważ zakładała połączenie dwóch sąsiadujących lokali. Centralny punkt to recepcja w formie prostej,dębowej bryły wzbogaconej srebrnymi podziałami. Warto zwrócić uwagę na podłogę- to panele z wykładziny zmieniające kolorystykę zależnie od strefy- w części wspólnej w kolorze granatu, niebieskiego i bordo w częściach biurowych i gabinetach pozostają w jednolitym granacie- kolorze firmowym kancelarii.

Sala konferencyjna powstała w miejscu gdzie nie ma bezpośredniego światła słonecznego. Zastosowanie sufitu i ściany z barrisolu oraz dodatkowej wentylacji spowodowało, ze jet miejscem przyjemnym do pracy. Wieczorami zapalany jest wyłącznie barrisol z wydrukiem gdyńskiego bulwaru- jest to powiększenie zdjęcia autorstwa Marka Sałatowskiego i ma nawiązywać do gdyńskiego rodowodu kancelarii. 

Drugie bezpośrednie nawiązanie do Gdyni odnajdziemy w łazience- ściany zostały zaprojektowane w okładzinie z lustra z wydrukiem orłowskiego klifu- okolicy wcześniejszej lokalizacji kancelarii.
Pokoje i biura zostały wyposażone w zaprojektowane na miarę biurka i meble na akta. 
Kancelaria posiada tez kącik socjalny- niepozornie wyglądający mebel mieści wszystko co potrzeba do funkcjonowania biura- magazyn, garderobę, lodówkę, ekspres do kawy…